FAQ
Jak korzystać z celów?
Cele można ustawiać w edycji umiejętności, a korzystanie z nich jest bardzo proste. Po pierwsze - ustaw sobie „mały cel”. Na przykład w przypadku umiejętności „Pisanie powieści” pierwszym małym celem może być „Opublikowanie w lokalnej gazecie opowiadania fantasy”. Gdy stworzysz cel, sprawdź czy aktywności które są do niego przypisane go realizują (nie wszystkie muszą to robić - np. aktywność „Pisanie Ogniem i Mieczem” nie realizuje celu dotyczącego opowiadania fantasy). Po wszystkim zapisz cel. Jeśli chcesz rozpocząć realizowanie go, aktywuj cel. UWAGA! Gdy aktywujesz cel, nie możesz aktywować żadnego innego. Nie możesz też go usunąć ani cofnąć. Jest to celowy mechanizm który ma zmusić do skupienia się tylko na jednym. Od tego momentu gdy będziesz pracował nad którąś z aktywności, czas będzie Ci się naliczał również do celu ( efekty oczywiście możesz sprawdzić w statystykach). Gdy uznasz że cel jest zrealizowany, kliknij odpowiedni przycisk. Jeśli uznasz że nie uda Ci się go ukończyć, wybierz „nie zrealizowano”.
Po co są cele?
Cele mają dwa zadania. Po pierwsze - można dzięki nim dobrze „zaprojektować” rozwój swojej umiejętności. Gdy ustalisz swoje cele, przestajesz działać od przypadku do przypadku, możesz spojrzeć z szerszej perspektywy a następnie po kolei realizować cele. Drugie zadanie wynika z pierwszego - bardzo często w trakcie pracy można zapomnieć „po co to wszystko?”. Cel jest tym co powinno przypomnieć zasadniczy punkt do którego zmierzamy i jego sens.
Co zrobić jeśli zapomniałem uruchomić/zatrzymać czas (edycja zalogowanego czasu)?
Taka sytuacja nie jest problemem, ponieważ w zakładce „Timer” na dole strony można znaleźć wszystkie ostatnie logowania czasu. Pola te są jak najbardziej edytowalne. Jeśli więc zapomnisz zatrzymać/uruchomić czas, po prostu ustaw potem godziny tak, żeby były one prawdziwe.
Co zrobić, jeśli systematycznie zapominam włączać Warthoga gdy pracuję?
W takiej sytuacji najważniejsze jest wyrobienie sobie pewnych odruchów, nawyków. Jeśli masz do czynienia z takim problemem, proponujemy ustawić przypomnienie pod koniec dnia codziennie. Gdy zadzwoni, usiądź i ustaw aktywności tak jak pracowałeś/łaś w ciagu dnia.